Sıkıntıdan kurtulmak için okunacak duâ

23
3403

(Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)

(Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.) (23)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır”

“Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.”

“La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır”

“Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

“Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

“Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.”

“Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-ı şerife getirirdi.

Hafız Yetiştiriyorum

23 YORUMLAR

 1. İnşallah fayda eder ya kaç kere okudum 1. dönem okuduğum sınıfımı değiştirdiler yarında annemi okula getirip eski sınıfıma aldırmayı denicem allah yardımcım olsun inşallah eski sınıfıma alırlar beni nolur dua edin sizde 🙁

 2. Bunu aslında dillendirmek istemiyordum ama, çok yoruldum hayatta. Sürekli terkediliyorum, islerim yolunda gitmiyor, istedigim ne varsa elimden kayiveriyor. Birseyi sevmeye-istemeye korkuyorum.

 3. Dualarimizin kabulunu istiyorsak ilkonce gunahlara tovbe etmek gerekir ve o gunahi birdaha islememek gerekir bende cokk derin sikintilar cekiyorum Allah cumlemiizin yardimcisi olsun hrrseyden once tovbe sonra dua emin olun Allah elinizi bos cevirmez o merhametlilerin en merhametlisi yeterki gunahsiz bir sekilde ona itaat edelim….

 4. Artık öyle bir yoruldum ki öyle bir yoruldum kiii şu son 1 yıldır ondan öncede gerçi normal değildi ama şu son 13-14 aydır öyle içim sıkılıyor daralıyor öyle sıkıntılıyım ki hiçbir şey istediğim gibi olmuyor, düzgün değil hep bir terslik hep bir sıkıntı hep bir zorluk, hiçbir şey normal gitmiyor hep üst üste biniyor, uykularım bölünüyor, rüyalarım karmakarışık, nefesim daralıyor iç çeke çeke, rab diyorum deniyor musun ? Sınıyor musun? İmtihan mi ediyorsun, elimde olmayan sebeplerden dolayı hep bir sıkıntı içerisindeyim hep bir çıkmazlık olacak diye beklediğim şeyler olmuyor, inandığım şeyler suya düşüyor… Allah’a el açıp dua ederken yeter rabbim diyorum yeter günah oluyor belkide ama bende bıktım bunaldım canıma kıymaya kadar geldi artık. Çok düşündüm düşünmedim değil ama hep bi sabır ama oda bitiyor. Herkesten utanıyor gibiyim arkadaşlarımdan çevremden hatta aileme bile mahçup oluyorum. İntihar haram ama düşünmüyor değilim… hiçbirşeye inancım takatim kalmadı bitiyorum sanki niye böyle bilmiyorum.

 5. Öncelikle rabbim herkeze yardımcı olsun kısaca anlatmam gereken şeyler var
  Herkezin derdi üzüntüsü var
  30 yaşımdayım hayatımda olumlu hiç birşey yok
  İş
  Aile
  Çevre
  Olumlu giden hiç birşeyim yok çıkmazdayım herşey olumsuz oyüzden dua edin allah dualarınızı kabul etsin

 6. bu zamanın din adamlarını sevmiyorum.o kadar menfaat ve dünya işlerine dalmışlarki menfaat bers olmuşlar.zülmü akkışlayan olmuşlar.çamiler için toplana bara başında 4 kişin i çanı kıyacak olmuşlar.

 7. Eşim çok geçimsiz birisi. onu çok seviyorum ama bana hayatı zehir etti. 3 evladım var. onların hatrına alttan alıyorum, boş veriyorum. ama artık dert sahibi oldum,anamdan babamdan kardeşlerimden hatta akrabalarımdan oldum. lütfen bana dua edin. İmthanım çok çetin benim bildiğiniz gibi değil… dualarınıza ihtiyacım var…Allah rızası için bana dua edin

 8. Allah cc her seye kadirdir allaha dua edin allah cc her duamizi kabul etsin gunahlarimiza tovbe edelim allahim sen neguzel bir kudretsin allahim bizlere yardimci ol dualarimizi kabulet allahim sen cok kudretlisin allahim sikintilarimizi gider yarabbim

 9. Allah cc tüm sıkıntıları olan kardeşlerimin sıkıntısını şu ramazan günü hürmetine atlatmasını hayırlara cevirmesini cenabı allah cc niyaz ederim…

 10. Bende dua beklerim. Herkes gibi benim de sıkıntılarim var ama kardeşlerim musibet olarak gordugumuz şeyler aslında bizdeki eksikler; tamamlanması gereken yonlerimiz ve Allah o konularda ilerlememiz için bize mesaj gönderiyor. Başımıza gelenler kendi ellerimizle yaptıklarımız yüzünden.çok istiğfar edelim. Ederken de dusunelim .
  Kisiligimiz, biz daha küçükken aile cevre vs etkisiyle yanlış yapılandı. Sonuçta peygamber gözetiminde buyumedik.
  Birinin nefsi zalim olmaya musaitse öyle insanlarla imtihan oluyor yada karşısına hep kötülerin çıkaracağını düşünüyorsa Allahi zannettiği gibi buluyor.Kısacası tekamülü tamamlamaya geldik bu dünyaya, bunun içinde sinanmamiz lazim. Dua eder dua beklerim

Bir yorum ekleyin