Hakkımızda

 

Nakşibendi Hakkani kolu olarak hedefimiz Rıza-yı İlahi ve İ’la-yı Kelimetullah ‘tır. Hiç bir dünyevi çıkar peşinde değiliz. Şan, şöhret bunları riya olarak adlandırıp uzak durmaktayız. Ehli Sünnet vel cemaat çizgisinde Kur’an ve Sünnet ışığında yayın yapmaktayız.

Peki neden böyle bir siteye duyduk?

İnternet ortamında “Dini hizmet” fazla önemsenmemek ile birlikte bu hizmeti belli çevreler tüm gayretleri ile yapmaktalar. Müslümanların ise her ortama girmesi, sistemli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bu ortamları ne kadar çok işgal edebilirsek menfi düşünce ve akımların fikirlerini serbestçe yayabilmesi zorlaşır. Günümüzde “Düşünen İnsan” denilen grup tez ve anti-tez görüşlere bakıyor buna binaen kendi fikir dünyasının temellerini atıyor. Hak davasının hak görüşlerini anlatmakta her ehli imana düşüyor.

Allahu Teala buyuruyor ki;

“Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.”

Kur’an-ı Kerim Meali, Âl-i İmrân, 3/104

 

“Sen insanları Allah yoluna hikmetle, güzel ve makul öğütlerle davet et, gerektiği zaman da onlarla en güzel tarzda mücadele et. Rabbin, elbette, yolundan sapanları en iyi bildiği gibi kimlerin doğru yola geleceğini de pek iyi bilir.”

Kur’an-ı Kerim Meali, Nahl, 16/125

Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Allah, benim sözümü işitip de benden işittiği gibi başkasına tebliğ eden kişinin yüzünü ağartsın!”

Kaynak: Tirmizi 2795, İbni Mace 232

Kutsi ihbarlara kulak vermek ve insanlara ulaşması için çaba sarf etmeniz sizden isteniyor. Burada ki bilgileri yaymanız bizim çalışmalarımıza manen ve maddeten ortak olmanız demektir ve biz bu ortalıktan gurur duyarız.

Sadece paylaşım değil daha çok katkı sağlamak isteyenlere ise kapılarımız her zaman açıktır.

  • Grafik Tasarım
  • Video Tasarım
  • Araştırma – Makale
  • Çeviri

Bu alanlarda yardımlarınızı her zaman bekleriz. Unutulmamalı, bizim hiçbir dünyevi çıkarımız yok. Buraya yapılan destek İslam davasına yapılmıştır ve tek kazancı Allahu Teala’nın rızasını kazanmaktır.


İLETİŞİM FORMU

İletişim Formunu Kullanarak ya da [email protected] elektronik posta adresinden bize ulaşabilirsiniz…

Adres: Abdullahağa Mah. Bedevi Tekkesi Sok. No:7/9 BEYLERBEYİ İSTANBUL
(+90) 533 346 13 79  –  [email protected]